Ziraat Bankası Personel Alımı Eleman Memur İşçi Alımları 2013

images (1)Türkiye’nin lider kamu bankalarından olan Ziraat Bankası Türkiye’nin en köklü bankalarından biridir. 2012 yılında 55 yeni şube açarak ekonomi ve finans sektörüne 467 kişilik yeni personel eleman memur katan Ziraat Bankası toplamda da 1.489 şube ve  23.167 kişilik çalışan sayısına ulaşmıştır. 2013 yılında da bünyesine yeni şubeler katmaya devam edecek olan Ziraat Bankası 17 ve 24 Kasım 2012 tarihinde yapılan sınavla 2.500 banko asistanı, 500 servis görevlisi, 200 uzman yardımcısı ve 30 iç kontrolör yardımcısı olmak üzere toplamda 3.265 yeni personel eleman memur alımı gerçekleştirecek.

Ziraat Bankası, işe alım şartlarında bu yıl önemli bazı değişiklikler yaptı. İK’dan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ali Toker, bunlardan en önemlisinin yerellik olgusunun ön plana çıkarılması olduğunu söylüyor: “Duyurularımızda adayların ikamet ettikleri iller için tercihte bulunmaları, mülakatlarda o illerde (ve ilçelerinde) ikamet eden adaylara öncelik verileceği belirtiliyor.

Ayrıca yine bu yıl bir ilk olarak lise ve 2 yıllık yüksek okul mezunlarına yönelik banko asistanı unvanı için alım imkanı sağlandı. Geçen yıllarda 4 yıllık fakültelerin bankacılık mesleği ile ilgili bölümlerinden mezun olma şartı aranmakta iken bu seneki ilanlarımızda servis görevlisi ve uzman yardımcıları için kapsam genişletilerek tüm bölümlerin başvurmasına imkan tanındı.

Ayrıca müfettiş yardımcılığı sınavına da mezuniyet alanlarına göre idari, hukuk ve mühendislik alanlarında başvuru yapılabilecek olup, uzman yardımcılığı ve müfettiş yardımcılığı sınavlarında yabancı dil şartı da aranıyor.”

Meta: , , , , , , , , , , , ,

One Response to “Ziraat Bankası Personel Alımı Eleman Memur İşçi Alımları 2013”

  1. mehmet.engin 17. Kas, 2013 at 14:26 #

    sizinle.beraber.çalışmak.istiyorum.ilgilenirseniz.sevinirim.daha.önce.kuryenet.firmasında.çalıştım.gelen.kartların.dağıtımını.yaptım.yüzde.elli.engelli.durumum.var.raporluyum.ortaokul.mezunuyum.enkısa.zamanda.haber.verirseniz.sevinirim.alibeyköy.eyüp.tarafında.oturuyorum.cep.05398204162

Yorum yap.

Copy Protected by Chetans WP-Copyprotect.